PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ

26 października, uczniowie Szkoły Podstawowej w Staniątkach- współorganizator naszego wydarzenia, wzięli udział w wartościowym profilaktyczno- muzycznym, projekcie realizowanym przez Piotra Plichtę POISON 777 który wraz z Leszkiem Korzenieckim, profilaktykiem z 20 letnim doświadczeniem i współtwórcą programu Ocaleni TVP uświadomili młodzieży, jak cienka jest granica między spróbowaniem a uzależnieniem.

Wiarygodność, człowieka, który przeszedł przez problemy, przed którymi dziś chce ustrzec młodych ludzi, sprawiła, że młodzież aktywnie włączała się w spotkanie wchodząc w dialog z prowadzącym. Bezpośredni przekaz w języku zrozumiałym przez młodzieży i rap, stały się impulsem do przemyśleń, zachęciły do analizy zachowań i wierzymy- że, do zmian.

Usłyszeli o tym, że prawdziwy bohater, to nie ten, który bije, ale ten, który, wspiera i pomaga słabszym. O potężnej, mocy słów, pełnych nienawiści i hejtu a także o niszczącej sile uzależnień od używek i elektroniki.

Każda z tych młodych osób, usłyszała o tym, jak jest cenna i wartościowa i jak łatwo jest, utracić swoje życie, kiedy nie zapniesz ”pasów bezpieczeństwa”

Foto. Jacoppo 🙂