Październikowe aktywności seniorów ze Staniątek

Jesienny spacer

JESIENNY SPACER

Przyszła jesień i co… i dobrze, bo możemy spacerować i chłonąć piękno okolicy ubranej w barwy i nastroje nawołujące do przemyśleń. Spadające z drzew liście potrafią sprawić tyle radości 🙂

Po prostu jesień…
Warsztaty kulinarne

A propos jesieni, wykorzystując sezonowe warzywa, tarki, wykałaczki, noże oraz nasze umiejętności, stworzyliśmy pyszności, które później pałaszowaliśmy z wielką przyjemnością.

Połączenie dobrej zabawy wraz z dbaniem o  zdrową dietę, to rzecz bardzo cenna o tej porze roku… 🙂

Pokaz tańca towarzyskiego – GIMNAZJUM NIEPOŁOMICE

Młodzież z Gimnazjum Niepołomickiego zatańczyła tak że wszyscy poczuliśmy ducha drzemiącego w tańcach towarzyskich. Wspólne biesiadowanie potwierdziło nasze przypuszczenia o wielkiej kulturze zespołu tanecznego, jeszcze raz dziękujemy.
Bal integracyjny w Słomirogu

Koło Gospodyń z miejscowości Słomiróg,  jak co roku zorganizowało piękny bal integracyjny dla okolicznych Ośrodków Wsparcia. Bawiliśmy się doskonale! 🙂

Oprócz pysznego jedzenia, duch nasz poprzez wspólne tańce nabrał wiatru w żagle, dziękujemy jeszcze raz.

Spotkanie przy kominku – występ zespołu Zagórzanie

Odwiedzili nas Zagórzanie – zespół folklorystyczny, byliśmy zachwyceni profesjonalizmem tancerzy. Wraz z okolicznymi kołami gospodyń podziwialiśmy występ pełen radości i młodzieńczego ducha.Spotkanie rodzin mieszkańców DPS

29 września, późnym popołudniem, mieszkańcy Domu spotkali się ze swoimi rodzinami, przyjaciółmi i wolontariuszami. W przyjaznej atmosferze poznawaliśmy się nawzajem. Wieczór zakończyło wspólne tworzenie aniołów z gliny. Następne spotkanie już niebawem w okresie Bożego Narodzenia.

Spotkania z muzyką – wspólne śpiewanie przy gitarze

Podczas jednego z wieczorów, usiedliśmy razem przy kominku.

Pan Mariusz Tracz wraz ze swoja gitarą wprowadził nas w nastrój wesołej biesiady. Przypomnieliśmy sobie przeboje towarzyszące naszym babciom, rodzicom i nam, niezapominane przez pokolenia.
Zajęcia na pracowni stolarskiej

Pracujemy: wiercimy, docinamy, malujemy.

Powstają skarby rękodzielnicze użytkowe, robiące wrażenie nie tylko na nas, ale również na odwiedzających nas gościach.

Wycieczka do Teatru – Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach

W niedzielne popołudnie 16.10.2016 na zaproszenie jednej z naszych pracownic – czynnej aktorki Małgorzaty Śliwy, mieliśmy zaszczyt zobaczyć sztukę nowoczesną, która przeniosła nas w tajemniczy świat teatru.

Sztuka teatralna pod tytułem „Orfeusz w Piekle” ukazała talenty i pasje młodych ludzi, nam dostarczyła wiele wrażeń i emocji. Wydarzenie miało miejsce w Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach.
Warsztaty decoupage dla przedszkolaków

Integracja pełną parą. Oprócz nauki decoupage pobyliśmy po prostu razem. My dorośli możemy uczyć się otwartości i tolerancji od dzieci. Zapraszamy ponownie, będziemy na was czekać.


Obieżyświat – spotkania z Hiszpanią