RAMPA – SPOTKANIE DLA RODZICÓW

Stowarzyszenie Pomoc Bliźniemu zaprasza wszystkich rodziców, dziadków, nauczycieli i opiekunów, na darmowe spotkanie, które odbędzie się w dniu12 października o godz. 17:30 w Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach podczas którego dowiemy się jak wzmocnić odporność psychiczną naszych dzieci.

Pozornie, szczęśliwy, młody człowiek, może borykać się z myślami samobójczymi, samotnością i depresją a także uzależnieniami behawioralnymi. Statystyki są przerażające!… codziennie czworo dzieci, próbuje odebrać sobie życie i głównie spowodowane jest to mową nienawiści, presją i brakiem akceptacji wśród rówieśników. Dowiemy się, na co zwrócić uwagę, jak budować bezpieczną przystań- RAMPĘ na której nasze dzieci przeładują emocjonalne ciężary i wtransportują do swojego życia poczucie własnej wartości i bezpieczeństwo.

Spotkanie, poprowadzi magister Pedagogiki Resocjalizacyjnej i jednocześnie nauczyciel wychowania fizycznego prelegent na uczelniach wyższych – Dobromira Makowski. Pomysłodawca projektu Rappedagogia, który objechał ok. 1 000 szkół, domów dziecka, aresztów śledczych, więzień, ośrodków szkolno- wychowawczych, świetlic środowiskowych w Polsce, jak i za granicą: USA, Kanada, Francja, Anglia, Szwecja i Niemcy. Ponadto, jest założycielem Fundacji w województwie łódzki, gdzie prowadzi szereg zadań o charakterze profilaktycznym: streetworking, świetlica środowiskowa, punkt konsultacyjny i psychologiczny dla osób uzależnionych, zajęcia sportowe – Boks, ośrodek dla osób uzależnionych i wykluczonych społecznie, a także hostel dla osób które ukończyły terapię.

Autor książki „Wyrwałem się z piekła” i programu ,,Podwójne życie nastolatków,, Tego samego dnia, w godzinach porannych odbędą się prelekcje dedykowane dzieciom z 9 szkół gminy Niepołomice, podczas których dzieci z klas VI, VII, I VIII usłyszą o wyniszczającej sile hejtu i uzależnieniach behawioralnych. Jeśli jeszcze się wahasz, niech zmotywują Cię słowa ,, Dziś nie mamy czasu, jutro nie będziemy mieć siły, pojutrze nie będzie nas. Nie odkładaj niczego,, Projekt finansowany z budżetu Miasta i Gminy Niepołomice- profilaktyka uzależnień.