ŚLADAMI OJCA

,,Ojciec powiedział do dziecka:

– Bądź ostrożny i uważaj, gdzie stawiasz swoje kroki.

W odpowiedzi usłyszał:

-Ty też uważaj, bo ja idę po Twoich śladach,,

Spotkanie w ramach projektu ,, Śladami Ojca,, po raz kolejny pokazało nam, jak ważne jest ojcostwo!


Ojcowie i dzieci, jak zawsze byli cudowni i wspaniale współpracowali, korzystając z uniwersalnego i niepodważalnego prawa dzieciństwa, jakim jest zabawa.


Uczestników projektu przywitał, prezes Stowarzyszenia „Pomoc Bliźniemu”- Piotr Nowak.


Tym razem, podczas trwania wykładów, nasi specjaliści, Beata Basista Wszołek Czuję-Rozumiem Ośrodek Akademii JA w Niepołomicach i dr Dariusz Siatka- psycholog, psychiatra, psychoterapeuta, poruszyli temat relacji i jego procesu w kontakcie z dziećmi.
Podczas gdy ojcowie, korzystali z prelekcji, ich pociechy uczestniczyły w animacjach poprowadzonych przez Rozalię Klimę- nauczyciela i edukatora rodzicielskiego.


Wspólną, integralną częścią spotkania, było przygotowanie pizzy, które koordynował Mariusz Duch „Duch Dobrego Smaku” a pomoc w jej wypiekaniu zaproponowała „Pizzeria Primavera” I choć zadanie wcale nie było proste, kiedy w cieście powstawały dziury a kształt bardziej przypominał mapę Europy, niż koło, to ostatecznie każde dzieło, było kulinarną przygodą taty i dziecka a co za tym idzie – smakowało wyśmienicie!


Ogromne podziękowania, należą się również hurtowni Fattorie del Duca Kraków Food & Prosecco za przekazanie produktów niezbędnych do przygotowania warsztatów. Jesteście nieocenieni!
Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Miasto i Gmina Niepołomice. Pamiątkowa fotorelacja wykonana została przez, the best Dominika Sowa – Fotografia.