Z ODWAGĄ W NIEZNANE

,,Z odwagą w nieznane” to dwudniowe warsztaty, wyjazdowe kierowane do nieśmiałych dzieci w wieku do 6-15 lat. (Będą z nami również dzieci z Ukrainy)

Nieśmiałość, to towarzysz życia, który konsekwentnie pociąga za sobą wiele skutków, utrudniając kontakt z rówieśnikami, wywołując poczucie lęku, bierność, smutek a także walki, w przekonaniu dziecka z przeszkodami, nie do pokonania.

Podczas pobytu, dzieci, poznają, metody praktyki uważności i terapii poznawczo – behawioralnej, co pozwoli odkryć ich potencjał i kompetencje społeczne a także, stworzy przestrzeń, do sięgania, po nieznane . Dzieci, odbędą również warsztaty w dwóch stadninach konnych i papugarni, co pozwoli im wyjść ze swojej strefy komfortu a także umożliwi eksperymentowanie z zachowaniami.

W kameralnej grupie oraz sprzyjających psychologicznie warunkach- dzieciom, będzie łatwiej nawiązać kontakt z rówieśnikami, tym bardziej, iż miejsce w którym się znajdziemy, dobieraliśmy ze szczególną starannością. Chatabrata to jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc w Polsce! Przepiękna chata z drewna, gliny, słomy, cegły i kamieni, które stała się dziełem rąk, samego właściciela, Pana Bogdana Pękalskiego, który zgodził się nas do siebie zaprosić. Wielki, podmokły ogród, obrośnięty krzakami z dala od zgiełku, przenosi, do tajemniczej krainy niczym z bajki.

Zostało nam kilka wolnych miejsc, zainteresowane osoby prosimy o maila z informacją o wieku i paru słowach uzasadnienia, kierując się nieśmiałością swojego dziecka, na adres: stowarzyszenie@pomocblizniemu.org