Rusza projekt Carpe Diem

Projekt ‘’Carpe Diem’’ to duch przygody, to próba zrealizowania marzeń, pokonania lęków i wdzięczność, za drogę ku życiu …

Historia wypisana na twarzy, siwy włos na głowie i perspektywa starego albumu, każdego dnia przypominały nam, jak wiele już przeszli. I choć, dokładamy wszelkich starań, aby nasi podopieczni z Domu Pomocy Społecznej i Domu Dziennego Pobytu w Staniątkach, nie ulegali marginalizacji, charakteryzowali się wysoką aktywność fizyczną i społeczną a także poprawiali jakość swojego życia zachowując przy tym autonomię i niezależność, poczuliśmy, że możemy zrobić jeszcze coś więcej.

Z potrzeby serca, wraz z pierwszymi promieniami słońca, zrodził się pomysł aby postawić na odwagę ludzkiego działania, odwagę, która stanie się siłą napędową dla poczucia własnej wartości i przynależności ale przede wszystkim pozwoli na bardziej autorytatywne postrzeganie samego siebie. Uwierzyliśmy w marzenia, które możemy jeszcze zrealizować, bo przecież ich wyprawa wciąż trwa. Odbiegliśmy od stereotypów osób starszych, postrzeganych tylko jako samotne, nieaktywne i schorowane.

I poczuliśmy moc … to było niewiarygodne, jak spoglądając w oczy, które z trudem się otwierają mogliśmy dostrzec głębię radości. Czuliśmy tę dumę, kiedy odwaga pokonywała strach, chęć przeżycia przygody była silniejsza od lęków a fascynacja powodowała problemy ze snem. Ale o tych wszystkich wyjątkowych historiach, już niebawem.

I tak rozpoczęła się śmiała, przygoda! Przez cały czas towarzyszy nam cudowna, Dominika Sowa, która tworzy reportaż fotograficzny z każdej naszej podróży. Częścią naszego projektu stało się wile wspaniałych osób, które zapraszały nas do siebie a dzięki Ani Kot wszyscy uczestnicy mają jednakowe koszulki. Bez Was by się nie udało! Dziękujemy!