WIECZÓR ARTYSTYCZNY

Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa
na Staniątecki Wieczór Artystyczny…a,
że nasza oferta jest…”na bogato” , liczymy na Waszą liczną obecność.
W Programie:

 • wernisaż malarstwa Natalii Szewczyk
 • koncert grupy MOORE PLAYS MOORE feat Jack Moore, oraz
 • prezentacja i degustacja produktów Winnicy „Carolus”
  NATALIA SZEWCZYK
  Najbardziej interesującym tematem od początku twórczej drogi jest dla mnie człowiek. Najstarszy temat, który ciągle podejmowany jest na uczelniach artystycznych w cyklu kształcenia. Stał się dla mnie pretekstem do podjęcia się próby odpowiedzi Jak? go autorsko zrealizować. Moim zamiarem plastycznym stało się osiągnięcie „wrażenia” malarskiego zamysłu, a nie dosłownego „ilustrowania” tematu.
  W okolicznościach powierzchni płótna, konstruuję układ świateł, cieni oparty o szkielet wybranego przeze mnie obrazu. Moment uobecniania się zarysu zaobserwowanych przeze mnie form jest doświadczeniem, prowadzącym do szeregu decyzji oddalających od pierwowzoru, a przybliżających do materializacji osobistej wizji.
  Uważam, że słuszną decyzją było rozpoczęcie studiowania malarstwa – ale tym razem w wyobrażonych pracowniach malarzy, których autorytet został już potwierdzony przez najostrzejszego krytyka sztuki jakim jest czas.
  MOORE PLAYS MOORE feat Jack Moore
  Zespół działa od 2019 roku. Pięć tras koncertowych (2019, 2020, 2021, 2022 i 2023
 • Polska, Czechy, Litwa, Niemcy, Holandia, Słowacja, Norwegia, Austria, Belgia, Szwajcaria, Francja i Luksemburg) okazały się sporym sukcesem i spowodowały duże zainteresowanie ponownymi koncertami projektu. Projekt stworzony został, aby kultywować utwory i twórczość legendarnego Gary Moore’a. Jako gość specjalny wystąpi syn słynnego gitarzysty – Jack Moore. Od 2022 formacja występuje pod nową nazwą MOORE PLAYS MOORE. Zespół tworzą: Łukasz Gorczyca – basista, kompozytor, znany jest ze współpracy z najwybitniejszymi i najbardziej charyzmatycznymi muzykami polskimi i zagranicznymi. Koncertował i nagrywał w większości krajów Europy, USA i Azji z takimi artystami, jak Wheatbread Johnson, Griff Hamlin, Patsy Gamble, Barry Richman, Alvon Johnson, Keith Thompson, Rob Tognoni, Risto Toppola, Terry Man, Chuck Frazier, Kellie Rucker, Billy Hamilton, Chaz de Paolo, Alex Rossi, Grainne Duffy, Ian Sands Blues Band, Krissy Matthews, Dave Ellis Blues Band, Andy Egert, Janet Robin, Wojciech Korda, Leon Hendrix, Noel Coutts i innymi. Obok Moore′a i Gorczycy pojawią się również Tomek Dominik – jeden z najbardziej wziętych perkusistów sesyjnych, współpracujący z Chazem de Paolo, Leonem Hendrixem, Renatą Przemyk, Homo Twistem, Pudelsami i Tiltem. Bardzo często można oglądać go w składzie Łukasza Gorczycy. Gitarę solową w tym projekcie reprezentuje Bogdan Topolski – pochodzący z Suwałk gitarzysta i kompozytor. Wokalistą, który zmierzy się z utworami legendy brytyjskiej muzyki jest Szymon Pejski
 • pochodzący z Łodzi wokalista i multiinstrumentalista, autor piosenek i tekstów. Solidne muzyczne wykształcenie zdobył w londyńskiej Vocaltec Actontown. Wiele osób pamięta go zapewne z programu Mam Talent i występach w zespołach SteamLove i Chłopcy
  z Placu Broni.

 • WINNICA „CAROLUS”
  Winnica znajduje się we wsi Szczeka w województwie świętokrzyskim. Winnica założona została w 2007 roku, zajmuje 0,5 hektara, uprawia się, m.in.: rondo, regent, marechal foch, seyval blanc, hibernal, gewurztraminer.
  Winnica znajduje się we wsi Szczeka w województwie świętokrzyskim. Winnica założona została w 2007 roku.
  Nazwa winnicy pochodzi od imienia króla szwedzkiego Karola XII, który w 1702 roku podczas trzeciej wojny północnej (pomiędzy Danią, Rosją, Saksonią, Prusami i Hanowerem a Szwecją) przemieszczając się z wojskami między Krakowem a Lublinem – nocował w Szczece.
  Winnica Carolus zajmuje 0,5 hektara, uprawia się, m.in.: rondo, regent, marechal foch, seyval blanc, hibernal, gewurztraminer.
  W 2016 roku winnica ruszyła z oficjalną sprzedażą win. Winnicę można (po uprzedzeniu) zwiedzać, właściciele prowadzą również gospodarstwo rybne i – wierzcie mi Państwo! – warto tych ryb spróbować (szczególnie wędzonych karpii)!
  Winiarnia oferuje również noclegi w hotelu położonym przy stawach.