DZIEŃ PIZZY

Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Staniątkach i Przystań Niepołomice – placówka w Staniątkach, już wiedzą jak obchodzi się Dzień Pizzy w Domu Pełnym Kultury. Jak się okazało- zdaniem dzieci, pizza włoska w Polsce musi być duża a na niej musi być baaarrrdzooo dużo wszystkiego 😅

Na szczęście, Mariusz Duch – prawie Włoch 😁 który prowadził warsztaty znalazł z dziećmi wspólny konsensus i przygotowaliśmy ucztę, która zdawała się nie mieć końca. I to nic, że pod Wieżą Eiffla- i tak byliśmy jak jedna, wielka włoska rodzina.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie w przygotowaniu wydarzenia, Pani Agnieszce Kęsce i ekipie z Pizzerii Primavera, która wypiekała pizzę a także Fattorie del Duca Kraków Food&Prosecco za przekazanie najwyższej jakości produktów do jej wykonania.

🍕La Mozzarella di Zio Glicerio Fior Di Latte – wiórki sera mozzarella z sera krowiego wytwarzane w Lombardii

🍕Prosciutto cotto – tradycyjna szynka wieprzowa wytwarzana z specjalnie przycinanych udźców, nacieranych solą, pieprzem i przyprawami, następnie długo gotowanych dzięki czemu uzyskują unikalna strukturę mięsa.

🍕Salame Napoli Pedroni – tradycyjne włoska wędlina dojrzewają z wyselekcjonowanego mięsa wieprzowego. Tradycyjnie wytwarzana na południu Włoch. Dojrzewa 60-80 dni.

🍕sarciofini alla Casalinga – starannie wyselekcjonowane karczochy, pokrojone w kawłki, marynowane w oleju słonecznikowym.

🍕Pomodori Pelati Rosso Gargano – dojrzałe włoskie pomidory bez skórki, z regionu Apulia. Uprawianaa pod gorącym włoskiem słońcem, zrywane w najgorętsze dni.

🍕Polselli Farina Classice Blu – Mąka z ziarem pszenicy typy 00. Polecana do ciasta wyrastającego 8-10h. Doskonale nadaje się do przygotowania pizzy neapolitańskiej. Zatwierdzona przez AVPN (Associazione Verace Pizza Napoletana) czyli Stowarzyszenie Prawdziwej Pizzy Neapolitańskiej.

Było pysznie 😋