PIPPI – ŚWIAT DO GÓRY NOGAMI

Chcieliśmy pokazać dzieciom, że najlepszą zabawę stwarza wyobraźnia… i się udało 🙂

Figlarny, pomysłowy urwis w marchewkowych włosach i piegowatej buzi, zaprosił dzieci do kreatywnego świata, w którym istnieje wrażliwość na cudzą krzywdę, a także prawo do własnej indywidualności i aktywności w formowaniu siebie i kształtowania kompetencji społecznych.

PIPPI – którą odegrała dla nas Sylwia Nożyńska, została wyposażona we wszystkie cechy, które są charakterystyczne dla postaci wykreowanej przez pisarkę Astrid Lindgren i absolutnie nie różni się od literackiego pierwowzoru. Jak się okazało, śpi do góry nogami, jeździ na koniu i nigdy się nie nudzi:)

Dzięki ogromnej uprzejmości właścicieli Rancza Ogród- Dom w Niepołomicach, wydarzenie odbyło się w pięknych okolicznościach przyrody, co miało znaczący wpływ na tworzenie dziecięcych przeżyć. Maluchy, wzieły udział w animacjach, warsztatach, podczas których tworzyły czapki pirackie i lunety, karmiły kozy, jeździły na kucykach i odnalazły skarb, a także poznały ulubione zabawy Pippi, takie jak skoki w workach, strącanie puszek, przeciąganie liny i podnoszenie sztangi. Na wszystkich czekał również piracki poczęstunek, upominki i ognisko z rodzicami, którego zorganizowanie było możliwe, dzięki zakładom Bell Polska.

Gościem specjalnym był Michał Pawlikowski, prezes Scandia Cosmetics SA, który zaprezentował spektakularny pokaz łucznictwa konnego.

Oczywiście, nie mogło zabraknąć Dominika Sowa Fotografia, która, nawet podczas posiłków, tworzyła dla nas wspomnienia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w obsługę wydarzenia jak również Annie Lekki – Salon Kwiatów, za balony z helem, które umożliwiły przygotowanie latajacego łóżka, w którym Pippi wraz z przyjaciółmi, wyruszyła na spotkanie z piratami.